خواهش آقای مدیری درباره کپی نکردن قهوه تلخ+ تمام اخبار درباره قهوه تلخ

گزارش آفتاب: مدیری معضل کپی کردن آثار هنری را معضلی دانست که همیشه در این سال‌ها گریبانگیر آثار موسیقیایی و دیگر آثار هنری محصولات شبکه نمایش خانگی بوده است.با انتشار اولین قسمت‌های قهوه تلخ در شبکه نمایش خانگی، مهران مدیری در سخنان جالبی، توضیحاتی درباره ساخت این مجوعه داد.

 

به گزارش پارس‌توریسم، قبل از پخش قسمت نخست قهوه تلخ، مهران مدیری خطاب به مردم بابیان اینکه دلم خیلی برای شما تنگ شده، توضیحاتی درباره ساخت این سریال ارائه می‌دهد.

به گفته مهران مدیری از حدود ۱۴ ماه قبل پیش تولید وتولید این سریال شروع شده و با گروهی متشکل از ۲۵۰ نفر و با ساخت دکورهای بسیار عظیم و با دوخت صدها دست لباس و گریم‌های بسیار سنگین این مجموعه ساخته شده است .به گفته مدیری این مجموعه ۳۵ بازیگر اصلی دارد ودر واقع یک کمدی تاریخی است.

این کار گردان وبازیگر مطرح تلویزیون درادامه بااشاره به اینکه قهوه تلخ هفته در سه قسمت و در یک بسته‌بندی شیک عرضه خواهد شد، گفت: هدایای بسیار نفیسی شامل ۶ دستگاه آپارتمان با وسایل کامل به همراه صدها هزار جایزه نقدی از جمله جوایز مجموعه قهوه تلخ است.

وی ادامه داد:

 گروه بزرگی مدت‌های زیادی برای آن زحمت کشیده‌اند و پوست‌شان کنده شده و با ذوق‌وشوق و با هزینه بسیار سنگینی، تلاش کرده‌اند این مجموعه ساخته شود و با این همه زحمت کپی کردن این مجموعه انسانی نیست و زحمت همه افرادی که برای ساخت آن تلاش کرده‌اند به هدر می‌رود. 

من خیلی بلد نیستم هدیه تبلیغ کنم و یا راجع به آپارتمان صحبت کنم ولی چون این مجموعه یک محصول فرهنگی است به خودم اجازه دادم که درباره هدایای آن و آپارتمان صحبت کنم.

جان من کپی نخرید

مهران مدیری درادامه سخنان خود خطاب به مردم گفت: ما که همیشه همدیگر را دوست داشته‌ایم و من همیشه عاشق‌تان بوده‌ام یک خواهش از شما دارم و آن این است که جان من (مدیری این عبارت جان من را سه بار تکرار کرد) نسخه کپی این سریال را از کسی نگیرید و یا از کسی نخرید. حتی در خانواده و حتی در بین خواهر و برادرها.

مدیری افزود:حتی اگر پسرخاله یا دختر عمو بگوید که یک کپی از این سریال (قهوه تلخ )را به ما بده بگویید نه و بگو یید برو از سر کوچه بخر.

مدیری معضل کپی کردن آثار هنری را معضلی دانست که همیشه در این سال‌ها گریبانگیر آثار موسیقیایی ودیگر آثار هنری محصولات شبکه نمایش خانگی بوده است.

به گفته این بازیگرو کارگردان مطرح، این کار استفاده از نسخه کپی ۳ ضرردارد یکی اینکه نسخه‌های اصلی این سریال بسته‌بندی شیک و محترمانه‌ای دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است و همچنین قیمت ارزانی دارد. دوم اینکه کسی که از نسخه کپی این سریال استفاده کند از جوایزی که در مسابقه این سریال در نظر گرفته شده محروم می‌شود.

به گفته مدیری سوم اینکه گروه بزرگی مدت‌های زیادی برای آن زحمت کشیده‌اند و پوست‌شان کنده شده و با ذوق‌وشوق و با هزینه بسیار سنگینی، تلاش کرده‌اند این مجموعه ساخته شود و با این همه زحمت کپی کردن این مجموعه انسانی نیست و زحمت همه افرادی که برای ساخت آن تلاش کرده‌اند به هدر می‌رود.

مهران مدیری در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: امیدوارم قهوه تلخ بهترین کار ما باشد و همه بازیگران بهترین بازی‌های خودرا ارائه داده‌اند. در این مجوعه بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین طراحی گریم، بهترین طراحی نور، بهترین قصه وبهترین داستان، بهترین بخش تهیه کنندگی و بهترین هرچه فکر کنید در این مجوعه اتفاق افتاده است و من خودم هم سعی کرده‌ام کار گردانی‌ام در قهوه تلخ متفاوت باشد، یک تغییراتی، یک حرکاتی و یک پلان‌های خوشگلی بگیرم که با گذشته فرق کند. امیدوارم این کاررا ببینید و لذت ببرید و کیف کنید.

مدیری در پایان گفت: انتقادات و پیشنهادات خودرا به ما برسونید و ماهمه سعی‌مان را کرده‌ایم و این مجموعه همه بضاعت مان بوده است.

 

نه ه قسمت نخست سریال «قهوه تلخ» به کارگردانی «مهران مدیری» وارد بازار شد و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنند.
به گزارش فارس، سه قسمت نخست این سریال در قالب یک بسته و به قیمت ۲۵۰۰ تومان توزیع شده و پشت بسته آن با امضای مهران مدیری نوشته شده: لطفا کپی نکنید.
بنابراین گزارش، تصویربرداری سریال «قهوه تلخ» به ‎کارگردانی مهران مدیری و تهیه‌کنندگی مجید و حمید آقاگلیان هنوز به پایان نرسیده و در حال حاضر متوقف است.

 

ساخت این مجموعه با ۳۴ بازیگر اصلی و گروهی شامل ۲۰۰ نفر و با پیش تولید حدود ۵ ماه برای طراحی و ساخت دکور و همچنین طراحی و دوخت لباس، از تیرماه سال ۸۸ آغاز شده و حدود ۶ ماه دیگر ادامه خواهد داشت.
سریال «قهوه تلخ» از ۲۳ شهریورماه و با برنامه هر هفته ۳ قسمت در یک بسته، از طریق فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور عرضه می‌شود.

.

 

در خلاصه داستان این سریال آمده است:
نیما زند کریمی، استاد تاریخ معاصر طی تحقیقاتی راجع به یک دوره تاریخی، با خوردن یک فنجان قهوه به شکلی عجیب، به همان دوره تاریخی بر می‌گردد، یعنی سال ۱۲۰۱ جهانگیر شاه، حکومت می‌کند و دربار او اتابک اعظم خوابگذار ـ اقبال السلطنه ـ لعبت الملوک ـ فخر‌التاج بانو ـ اختر الملوک ـ کاترین روسی ـ نازخاتون ـ بلد الملک ـ برزو خان سپهسالار ـ دامبول السلطنه ـ بیخودی الملک دیلمی و … ونیما زند کریمی استاد تاریخ معاصر در میان آنان!

عوامل اصلی سریال قهوه تلخ عبارتند از:

۱ ـ نویسندگان: خشایار الوند ـ امیر مهدی ژوله، ۲ ـ دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: شبنم وثوقی، ۳ ـ نور: جمال شمس، ۴ ـ تصویر: منوچهر مظفری، سعید عباس اصفهانی، کامران جمشیدیان، ۵ ـ صدا: محمد حاتم‌نژاد، حمید گرمابدری، ۶ ـ طراحی صحنه و لباس: فروزان جلیلی‌فر،۷ ـ طراحی گریم: مهرداد شکرابی، ۸ ـ مدیر فنی: حسن مردانی، ۹ ـ قطع تصویر: جواد اصلانی، ۱۰ ـ تدوین:‌احسان مظفری، ۱۱ ـ موسیقی تیتراژ اول: بهرام دهقانیار، ۱۲ ـ خواننده: مهران مدیری، ۱۳ ـ ساخت و انتخاب موسیقی: فرهاد مدیری، ۱۴ـ منشی صحنه: سارا مطلق، ۱۵ ـ روابط عمومی: وفا ملک‌زاده، ۱۶ ـ مدیر تدارکات: محمود رضا جوانشیر، ـ ۱۷ ـ مدیر تولید: علی لک پوریان، ۱۸ ـ کارگردان : مهران مدیری، ۱۹ ـ تهیه‌کنندگان: مجید و حمید آقاگلیان.

...بازیگران اصلی این سریال نیز عبارتند از:

 

مهران مدیری ـ سیامک انصاری ـ محمد رضا هدایتی ـ سحر زکریا ـ الیکا عبدالرزاقی ـ برزو ارجمند ـ رضا فیض نوروزی ـ سحر جعفری جوزانی ـ آرام جعفری ـ علی لک پوریان ـ عارف لرستان ـ بیژن بنفشه‌خواه ـ نادر سلیمانی ـ رضا نیکخواه ـ هادی کاظمی ـ جواد عزتی ـ فلامک جنیدی ـ مریم بخشی ـ رامین پورایمان ـ فاطمه هاشمی ـ سعید پیردوست ـ بیوک میرزایی ـ ساعد هدایتی ـ سام نوری ـ شایان احمدی‌فر‌ـ حمید کاشانی ـ بهشاد مختاری ـ مهدی ناطقی ـ امیر فرزام دهنوی ـ شیما مومنی ـ شقایق رحیمی‌راد ـ آزاده مهدیزاده ـ دریا امینیان.

ضرغامی: قهوه تلخ مورد تائید ما نیست

رئیس سازمان صدا و سیما از راه اندازی شبکه خبری جدید اسپانیولی زبان ظرف چند ماه آتی خبر داد و  اظهار کرد 30درصد مردم در کشور ماهواره دارند. وی هم‌چنین تاکید کرد که سریال قهوه تلخ مورد تائید ما نیست.

به گزارش مهر، عزت الله ضرغامی عصر امروز چهارشنبه در جمع ائمه جمعه سراسر کشور در مجموعه آموزشی آدینه تهران عنوان کرد که آخرین نظرسنجی بین سه سریال شبهای زاینده رود، ملکوت و جراحت که در ماه مبارک رمضان از شبکه های سیما پخش شد حاکی از آن است که سریال ملکوت با نمره 17.5 نسبت به سریالهای دیگر جذاب تر بوده است و علت این نمره بالا نیز به نظر می رسد پرداختن سریال ملکوت به موضوع دینی و معارف باشد. 

وی از تولید 200 فیلم سینمایی و تولید بیش از دو هزار ساعت سریال و برنامه نمایشی در سال توسط صدا و سیما خبر داد و تصریح کرد در حال حاضر 95 سریال نیز مراحل مختلف تولید را می گذرانند و پخش سریالها از رسانه ملی حدود 30 هزار ساعت است که به 10 برابر 5 سال گذشته رسیده ایم. 

ضرغامی درباره گرایش مردم به برنامه های ماهواره ای گفت: «30درصد مردم در کشور ماهواره دارند و با توجه به تولیدات متنوع در عرصه فیلم و سریال، گرایش به بی بی سی فارسی و VOA در سطح قابل توجهی به سمت شبکه های فیلم و سریال تغییر پیدا کرده است.»

رئیس سازمان صدا و سیما از فعالیت 10 شبکه ماهواره ای برای پخش فیلم و سریال فارسی خبر داد و در عین حال این سطح فعالیت ماهواره های بیگانه در زمینه فیلم و سریال فارسی را مهم ندانست و  اضافه کرد مهم این است که اگر درصد مردمی که ماهواره دارند نیز افزایش پیدا کند کسی که در خانه اش ماهواره دارد در ساعات پربیننده، ماهواره را خاموش کند و برنامه های جمهوری اسلامی را ببیند.

ضرغامی در پایان سخنان خود در پاسخ به یکی از سوالات در مورد تولید سریال قهوه تلخ گفت که این سریال را ما نساخته‌ایم و انگار مجوزش را از وارت ارشاد گرفته است و مورد تائید ما نیز نیست.

 

/ 0 نظر / 13 بازدید